CXI na INNODAY 2022

19. 9. 2022

Účastnit se letošního ročníku INNODAY 2022? Dostali jsme tuto příležitost a nechyběli jsme tam. Tento „veletrh otevřených inovací“ pořádala ŠKODA AUTO, a.s. Konal se ve dnech 5. a 6. září v prostorách ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi. Na akci se zaměstnanci a spolupracovníci automobilky seznamují s aktuálními inovativními projekty, na kterých pracují interní týmy a externí dodavatelé celé společnosti. CXI se svými zástupci z výzkumného směru Systémová integrace představili svou práci společně s interními útvary shopfloor IT a digitalizace výroby komponent.

Na inovačních projektech pro Škoda Auto se podílejí technologičtí experti z CXI. S digitalizací výroby a procesů úspěšně pomáhají týmy Jindřicha Cýruse a Jana Kočího – a to konkrétně s modulární vizualizací. Pomáhali navrhnout a dále se podílejí na vývoji otevřené vizualizační platformy mVIS, která poskytuje jednotné a interaktivní uživatelské rozhraní pro zaměstnance k zobrazení požadovaného obsahu a pro práci s vybranými systémy. Platforma používá moderní IT architekturu a je založená na principech Průmyslu 4.0.

„Systém mVIS naplňuje vizi virtuálního pracoviště. Zajišťuje dostupnost potřebných informací pro pracovníky výroby bez ohledu na zdrojový systém nebo koncové zařízení. Tento systém jsme představili na INNODAY a objasňovali přímo na místě specifickou technologickou problematiku modulárního systému s důrazem na to, jak standardizuje komunikaci s výrobními systémy. Na návrhu a vývoji mVIS se na CXI podílíme více než 3 roky a za tu dobu získali řadu cenných zkušeností,“ říká Jan Kočí, vedoucí týmu OMI na CXI.

„Za ŠKODA AUTO a.s. jsme s touto formou spolupráce s vysokými školami velmi spokojeni. Technická univerzita přichází s nápady a inovacemi, my je v IT s našimi dodavateli realizujeme a naši zákazníci je pak používají,“uvedl Petr Hofman, koordinátor shopfloor IT ve ŠKODA AUTO, a.s.

Účast na INNODAY 2022 je inspirativní a rádi jsme byli jeho součástí. Motto letošního ročníku znělo: Spojovat, inspirovat a vzdělávat. Dva dny byly dedikované otevřeným inovacím, které všem zúčastněným představili inovační experti přítomní v tzv. inovačním tržišti v expozici muzea. Součástí akce byly také inspirativní přednášky, reálná setkání a pochopitelně networking.