Zastoupení Evropské komise v ČR na návštěvě CXI

22. 3. 2024

Na CXI jsme přivítali paní Moniku Ladmanovou, vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR. Společně se svými kolegy přijela na návštěvu do Liberce. Program návštěvy zahrnoval důležitá setkání a aktivity, které reflektovaly úzkou spolupráci mezi Českou republikou a Evropskou unií při příležitosti 20 let naší země v EU.

Delegace zamířila také na Technickou univerzitu v Liberci, kde se konala debata se studenty na téma EU jako geopolitický hráč u příležitosti 20 let členství ČR v EU.

V další části programu navštívila delegace také Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL, kde jsme představili naše výzkumné aktivity.

"Paní Ladmanová si na CXI TUL prohlédla laboratoře nanochemie a 3D tisku a živě se zajímala o naši výzkumnou práci. Je skvělé, že takové významné osobnosti projevují zájem o naši práci a oceňují naše úsilí v oblasti inovací a výzkumu," uvedl Miroslav Černík, ředitel Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL.

Paní Ladmanová setkala s hejtmanem Půtou a navštívila Podnikatelský inkubátor Libereckého kraje, setkala se také s primátorem města panem Zámečníkem.

#EvropskáKomise #CXILiberec #TechnickáUniverzitavLiberci #Inovace #Nanotechnologie #3DTisk #Výzkum #EU #20LetVUnii #researchonthetop